İnsan Kaynakları

ÖZTAŞ, kuruluş yılı olan 1980 yılından bu yana değişen ve gelişen yapısını, yeni teknoloji, yeni ürün ve marka yatırımlarının yanı sıra İnsan Kaynaklarına da yatırım yaparak güçlendirmeye devam etmektedir.

Sürekli gelişim ilkesini benimseyen ÖZTAŞ, alanında uzmanlaşmış, deneyimli çalışan ve yönetici kadrolarının yanısıra, bu deneyimi ileriye taşıyacak genç yetenekleri de bünyesine katan ve gelişimlerini destekleyen bir İnsan Kaynakları politikası uygulamaktadır.

İnsan Kaynaklarında Dönüşüm Projeleri doğrultusunda, Stratejik İnsan Kaynakları hedefleri belirleyen ÖZTAŞ’ta şirket içi ve şirket dışı eğitim programları, oryantasyon ve uyum programları, komite çalışmaları, hedef bazlı performans değerlendirme süreci uygulanmaktadır.

ÖZTAŞ’ta ücretler, yapılan iş değerlendirmeleri, ücret piyasası araştırmaları ve performans sonuçlarına göre belirlenmekte olup, adil ve standartlara uygun bir ücret politikası benimsenmektedir.

İşe alım politikamız gereği tüm açık pozisyonlarda öncelikle kendi bünyemiz içindeki çalışanların yetkinlikleri değerlendirilir, aranılan pozisyona uygun yetkinlikte bir çalışanımız bulunması durumunda terfi / rotasyon işlemleri gerçekleştirilir, bulunmaması halinde dış kaynaklardan aday arayışına gidilir. İşe alımda yetkinlik bazlı mülakat, kişilik envanteri ve aranılan pozisyona uygun testler ile değerlendirmeler sağlanır.