Genel

Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Belgesi’ni Aldık

TC. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 12 Kasım’ da düzenlediği 8. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Bölgeleri zirvesinde, Öztaş Global Soğutma Teknolojileri ve Metal Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ de belge alan merkezler arasında yerini aldı.

TC. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, 5746 sayılı kanunu ile, yenilikçi, nitelikli, istihdamı gelişmiş, katma değeri yüksek ürünler üreten, verimliliği ve rekabet gücü yüksek bir ekonomik ortamın oluşturulmasını sağlayan, ülkemizin uluslararası rekabet gücünü arttıran, yenilikçilik kapasitesinin geliştirilmesi ve dünyadaki gelişmelere uygun bir sanayi altyapısının oluşturulması ve ayrıca yabancı sermaye şirketlerinin Ar-Ge birimlerini ülkemizde yapılandırarak yeni teknolojileri ülkemizde geliştirmelerine imkan sağlanması kapsamında desteklenen AR-GE merkezlerinden biriside Öztaş Global Soğutma Teknolojileri ve Metal Sanayi Ticaret Anonim Şirketi olmuştur.

Öztaş ailesi olarak ticari soğutucu (Greencooler ) , medical (Coolermed ) , şarap soğutucu (Vino Bellezza) ve freeze Dry (Liyolife) ürün gruplarında sektörlerinde önemli oyuncu olan markalarımız ile hem iç piyasada hemde dış piyasada Türkiye’ye katma değer sağlayabildiğimiz için son derece gururlu ve mutluyuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir